Telefonla Ara Whatsapp irtibat
×
Ayvalık Kaz Dağları

Kentsel alanlardaki yeşil alanların yetersiz olması insanların yaşam kalitesini fiziksel ve estetik açıdan doğrudan etkilemektedir. Ülkemizin önde gelen doğal güzelliklerinden biri olan Kaz Dağları ziyaretçilerine huzur veren bir ortam sunar. Çanakkale ve Balıkesir sınırında olan Kaz Dağları’nda her mevsim ayrı bir manzara

görebilirsiniz.


Edremit ve Ayvalık ilçelerine oldukça yakın olan Kaz Dağları’nda Akçay, Zeytinli, Altınoluk beldelerinden ziyaret edebilir, koruma altına alınan Millî Park’ı gezebilir, hayranlık uyandıran doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Doğal Ege lezzetlerini deneyebilir, şehir yaşantısının yarattığı stresi üzerinizden atarak doğada kendinizi yenileme fırsatı bulabilirsiniz.

 

Alplerden sonra en yüksek oksijen oranına sahip yer olarak gösterilen Kaz Dağları Milli Parkı 1993 yılında koruma altına alınmıştır. Hasanboğuldu ve Sütuven Şelalesi,

Şahinderesi Kanyonu görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Kaz Dağları Zeus Altarı eşsiz manzarası ile görenleri büyülemektedir. 


İşte Ayvalık Doğa Evlerinin bulunduğu bölge konumu itibariyle, tamda Kaz Dağlarının muhteşem manzarası ile Kaz Dağları ve Midilli Adası'nın panoramik görüntüsüne sahiptir. 


×