Telefonla Ara Whatsapp irtibat
×
Ayvalıkta Gezilecek Yerler

Ayvalık daha çok deniz tatili için tercih edilen bir sayfiye kasabası ve bir sürü plajları var ama Ayvalıklıların denizle ilişkisi daha çok içinden çıkan yemekler ile desek yerinde olur. Hele bi de yanında rakı varsa!

Gençleri İstanbul ve İzmir’e yerleşirken büyük şehirlerden bıkıp sakin bir hayat arayanların da buraya yerleşmesi ile Ayvalık bir emekli yerleşimine dönüşmekte. Özellikle de sezon dışında gittiğinizde Ayvalık’ın yoğunlukla çilingir sofralarına oturmuş tatlı tatlı muhabbet eden beyaz saçlı amcalar ve masadan artanları mahalledeki kedilere getirmesini tembihleyen eşlerinin yaşadığı sakin sessiz bir yer olduğunu görüyorsunuz . Ancak okulların kapanmasının ardından gelen turist akını ile İstanbul’dan beter bir hal alıyor. Bir trafik oluyor, insana bileklerini kestirir.

Ayvalık’ta gezilecek yerleri anlatmadan bir iki tüyo vermek isteriz:
– Bizce Ayvalık’ın en güzel zamanı okulların açıldığı ilk hafta sonu.
– Cunda’da konaklayıp, arabayla günübirlik geziler de düşünebilirsiniz. Deniz tatili yapmak isteyenler daha çok Sarımsaklı’da kalıyor ama biz tercih etmezdik.
– Mutlaka gidin dediğimiz yerler: Cunda, her gün tatsız bir izdiham yaşanmasına rağmen günbatımını izlemek için Şeytan Sofrası, Taksiyarhis ve Yeniçarohori Sanat Köyü (Küçükköy).

Blog Kategorileri

Son Gönderilenler

×